У Чорнобильській зоні горять 10 тисяч га лісу, загасити пожежі неможливо через дії окупантів: чим це загрожує

У зоні відчуження довкола Чорнобильської атомної електростанції охоплені вогнем понад 10 тисяч гектарів лісу. Загасити пожежі не дають російські окупанти, що захопили ЧАЕС та зону відчуження.

Вже фіксується підвищений рівень радіації в повітрі. Про це повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

«У зоні відчуження в районі ЧАЕС через бойові дії горить понад 10 тисяч гектарів лісів, зафіксовано 31 пожежу, що спричиняє підвищений рівень радіоактивного забруднення повітря. Контроль і гасіння пожеж неможливі через захоплення зони відчуження російськими військами», — констатувала українська омбудсмен.

Відео дня

Вона зазначила, що внаслідок горіння лісів довкола Чорнобиля в атмосферу вивільняються радіонукліди. Вітряна погода, яка триває в Україні вже другу добу, розносить забруднення на значні відстані. Під радіаційною загрозою опинилися не лише Україна, а й Білорусь та країни Європи.

І небезпека тільки зростає.

«Через вітряну та суху погоду інтенсивність і площа пожеж збільшаться, що може спричинити надмасштабні пожежі, з якими важко впоратися навіть у мирний час. Полум’ям можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які знаходяться на території Чорнобильської зони», — підкреслила Денісова

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*