Тарас Чорновіл : Ой, як вчасно! Зеленський до США готується, а там підгоріло… Добре, що у 95 кварталу номер коронний є – “Горіла фабрика, палала…”

Ой, як вчасно! Зелепупік до США готується, а там підгоріло… Та ні, я тут не метафорично, а цілком конкретно пишу про одну дуже вчасну пожежу в штаті Огайо. Сталася вона ще минулого тижня. Якби там хоч якимось боком можна було притягнути Порошенка, то наші ЗМІ запалали б новиною ще до того, як американські пожежні погасили справжнє полум’я. Але ж тут відзначився олігарх Ігор Коломойських, то й ніхто не спішив із повідомленнями. І лише цього тижня навколо пожежі почали розгорятися серйозні пристрасті, то вже й у нас щось прозвучало.
Отже, кілька фактів. Сталеливарний завод, який горів, уже недіючий, закритий ще 2016 року, коли в олігарха почалися цілком дорослі проблеми в США. Відомо ж, що весь його американський бізнес створювався та купувався за вкрадені гроші. Вкрадені у нас через систему Приватбанку та ще й із схемами, в яких особисто брав участь наш зелений Бубочка. У ході слідчих дій виявлено та арештовано ряд активів олігарха в США, затримані його поплічники, а сама персона Коломойського зіграла, хай і не головну, але важливу роль у тому, що Україна більше не розглядається, як партнер США. І відстоювати наші інтереси, захищати, підтримувати, боротися проти наших ворогів та небезпечних для України проєктів, як той же NS-2, Америці ніби вже й не спідручно.
Цей завод якось випав з основного фокусу корупційних скандалів у США навколо Коломойського. Та й сам Коломойський і все з ним пов’язане відійшло на другий план – тут же такі події в світі! Але десь там у системі правоохоронних органів США свою роботу знають і планомірно виконують. Коломойському на пагони лягла ще одна кримінальна справа в США. Прокуратура штату відкрила справу про забруднення навколишнього середовища токсичними відходами, що зберігалися на території заводу та потаємно зливалися в місцеву річку. Чи були це відходи власного металургійного виробництва, чи олігарх попромишляв ще й “утилізаційним” бізнесом, приймаючи на свою територію чужі токсичні відходи за відповідну плату, я не знаю, металургія – не моя специфіка. Але не утилізувати, а тихо виливати в природне середовище отруйні відходи… Таке в США вже принаймні років 50, як не роблять. А в Україні то щоденна практика. От один із таких наших бізнесюків, чиї підприємства не надто панькаються з українською екологією, міг вирішити зекономити й у США.
А найголовніше, що завод так раптово згорів якраз через два дні після того, як проуратура відкрила кримінальну справу за злочини проти екологічної безпеки. А це вже геть зовсім по нашому. Хоча… На деяких наших олігархічних каналах і досі люблять показувати радянські фільми про “дикий захід”, де в інтерпретації совкових сценаристів американські акули бізнесу саме так і поводилися із своїми відходами, а коли залітали, то швидко все прибирали при допомозі вогню або тон вибухівки. Американські прокурори вже повідомили, що бачать явні ознаки саме підпалу. За цікавою випадковістю найперше згоріли склади з відходами та офісні приміщення, де ще зберігалася фінансова та інша документація підприємства, яка дуже навіть могла б зацікавити слідчих. І тепер тема Коломойського та його злочинних дій у США буде трошки більше на слуху, ніж пару тижнів до того. І коли Байден запропонує Зеленському в кінці місяця політичне садо-мазо-шоу в Білому Домі, в нього буде ща один аргумент у кейсі з назвою “Коломойський”.
А в цей час десь на Банковій у Києві йшла, як твердить міністр закордонних справ Єрмака Кулеба, активна й дуже успішна підготовка найвеличнішого лідора сучасності до візиту в США. І в її процесі один зелененький недомірок, що володів надприродним чуттям, починав розуміти, “що його скоро будуть бити, можливо навіть ногами…” І тільки десь у глибині черепної коробки все настирливіше лунав парафраз на улюблену пісню Бубочки у виконанні хору імені Верьовки та другана Лисого:
“Горіла фабрика-палАла,
Над нею бородата
Бабушка плакАла…”

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*